Cybex Talos S Lux – terenowy wózek spacerowy dla wymagających rodziców. Nowe, terenowe koła i ogromna budka Supreme XXL. Nowość 2020.

Cybex Talos S Lux to nowość roku 2020. Nowa, terenowa konstrukcja zaskakuje swoją komfortową budową. Talos S Lux występuje w sześciu wersjach kolorystycznych: Deep Black, Soho Grey, Magnolia Pink, River Blue, Navy Blue, Classic Beige. Do wyboru mamy również dwa kolory ramy: czarna i srebrna.

Cybex Talos S Lux

System podróżny oraz okrycie na nóżki w wózku Cybex Talos S Lux. Terenowe wyprawy nie będą nam straszne!

Wózek Cybex Talos S Lux jest przeznaczony dla dzieci do maksymalnej wagi 22 kilogramów. Warto również zaznaczyć, że kupując wózek, dostajemy okrycie na nóżki w zestawie. Jest to bardzo przydatne akcesorium, które na pewno przyda nam się na chłodne, wieczorne spacery. Do wózka Talos S Lux możemy zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów: adaptery do fotelika, uchwyt na kubek, dostawka do wózka, parasolka, itp. Na ramę wózka możemy zamontować gondolę Cot S, która pasuje również do Baliosa S Lux. Stelaż umożliwia również montaż fotelika, przy użyciu adapterów sprzedawanych oddzielnie.

Cybex Talos S Lux

Ogromna budka Supreme XXL w wózku Cybex Talos S Lux.

Budka przeciwsłoneczna Supreme XXL z filtrem UPF50+ zapewnia ochronę dziecku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a także deszczem. Okienka wentylacyjne wykonane z siateczki zapewniają dobrą cyrkulację powietrza oraz ułatwiają kontakt matki z dzieckiem, poprzez doglądanie dziecka. Co ciekawe budka jest wyjątkowo duża, zamek znajdujący się na budce umożliwia przedłużenie budki, a maksymalnie można ją rozłożyć, tylko wtedy, kiedy siedzisko jest w pozycji leżącej. Warto również zaznaczyć, że wózek Talos S Lux posiada ramę z regulacją wysokości rączki. Dzięki takiej możliwości, każdy rodzić dopasuje rączkę zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Cybex Talos S Lux

Cztery amortyzowane koła terenowe wysokiej jakości. Duży bieżnik oraz wypełnienie z poliuretanu. Terenowy mistrz.

Wszystkie cztery koła zostały wykonane z gumy wypełnionej poliuretanem, stąd większa odporność kół na uszkodzenia mechaniczne. Koła są przede wszystkim odporne na ścieranie i na zmianę temperatury. Co do kwestii PU, czyli poliuretanu jest on bardziej wytrzymały niż wypełnienia typu EVA, jest on również bardziej elastyczny, przez co wózek lepiej radzi sobie na różnych nawierzchniach. Koła z zastosowaniem PU są nieco droższe, co przekłada się na końcową cenę wózka. Koła świetnie sprawdzą się przy wyjątkowo trudnych nawierzchniach np. górskie ścieżki, są specjalnie dedykowane na tego typu podróżowanie. Dzięki amortyzacji wszystkich czterech kół dziecko jest w stanie czuć się komfortowo podczas podróży. Przednie koła można zablokować do jazdy na wprost.

Cybex Balios S Lux

Luksusowe, przekładane siedzisko oraz regulowany podnóżek w wózku Cybex Talos S Lux

Siedzisko wydaje się bardzo przestronne, przyjemne i jest dość miękkie przy dotyku. Wzbogacone zostało dodatkową osłoną boczną bioder i tułowia. Siedzisko reguluje się do pełnej pozycji leżącej. Regulując podnóżek, zapewniamy wygodną pozycję leżącą dla dziecka. Siedzisko można również ustawić przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. Ta opcja jest również szybka i prosta, po bokach znajdują się białe przyciski, które należy wcisnąć w tym samym czasie i po prostu wyciągnąć siedzisko i przełożyć, nic trudnego. 

Cybex Talos S Lux

Bezpieczna i komfortowa jazda terenowa tylko z wózkiem Talos S Lux. Pasy bezpieczeństwa i pałąk do ochrony dziecka.

Wózek posiada wszystkie rzeczy, które są niezbędne do zapewnienia największego bezpieczeństwa dziecka. W siedzisku znajdują się pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które swoją drogą mają bardzo miękkie nakładki. Znajdziemy również osłonę boczną bioder, o której już wspomniałam. Z tyłu znajduje się hamulec, dzięki niemu wózek nie jest w stanie się przemieścić bez wiedzy rodzica. No i oczywiście barierka, która nie pozwoli, aby dziecko niepostrzeżenie wyszło z wózka. 

Cybex Talos S Lux

Cybex Talos S Lux – prosty wózek, proste składanie.

Składanie wózka odbywa się tak samo, jak w przypadku wózka Balios S Lux, czyli bardzo szybko i wyjątkowo prosto. Dla przypomnienia: na rączce znajdują się przyciski (jeden należy wcisnąć a drugi przesunąć. Jednocześnie), a następnie pchnąć rączkę wózka płynnym ruchem do przodu. Po złożeniu należy docisnąć ramę do zatrzasku, który blokuje wózek przed ponownym rozłożeniem. Wózek po złożeniu utrzymuje się w pozycji pionowej i jest gotowy do przechowywania. Najważniejsze jest łatwe składanie – niektóre wózki niestety nie mogą się tym pochwalić.

Cybex Talos S Lux

Nasza recenzja wózka Cybex Talos S Lux na YouTube.

Tekstowa recenzja to dla ciebie za mało? Nasze opisy i zdjęcia nie rozwiewają wszelkich twoich wątpliwości? Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorecenzji na Youtubie. W poniższym filmie znajdziesz między innymi: ogólną prezentację wyglądu wózka, prezentację 360 stopni, która pozwoli Ci na dostrzeżenie każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Oprócz tego zobaczysz tam wszelkie możliwe regulacje w wózku Talos S Lux oraz jego składanie. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Wymiary wózka Cybex Talos S Lux:

  • Wysokość oparcia: 50 cm,
  • Szerokość oparcia: 29 cm,
  • Długość części siedzącej: 27,5 cm,
  • Szerokość części siedzącej: 32 cm,
  • Długość podnóżka: 21,5 cm

Moja ocena tego produktu to:

Podsumowanie
Data oceny
Nazwa produktu
Cybex Talos S Lux
Ocena
51star1star1star1star1star