Najnowsza kolekcja Cybex Priam 2.0 Spring Blossom. Przepiękny, kwiecisty wzór. Miłość od pierwszego wejrzenia.

Priam 2.0 – niby taki sam, ale jednak inny. Na pierwszy rzut oka dostrzegamy zmiany w wyglądzie. Moja testowa wersja, czyli Cybex Priam 2.0 Spring Blossom to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Moim skromnym zdaniem jest to obecnie najładniejszy wózek, jaki zdołał wpaść w moje ręce. W kwestii wyglądu w Priamie 2.0 zmieniły się detale wózka, które nie ukrywam, robią dobrą robotę. Rączka została obszyta oddychającą ekoskórą i przeszyta pięknymi jasnymi nićmi, tak samo jak pałąk. Budka w tym modelu jest bardziej okrągła w porównaniu do pierwszej wersji Priama, ale spełnia te same funkcje co wcześniej. Co do kół – w tym modelu nie możemy zmieniać ich w zależności od potrzeby tak jak we wcześniejszej wersji. Zmieniły się również przyciski do przekładania siedziska, są one teraz duże i okrągłe. Istnieje możliwość zmiany samej tapicerki (tzw. seat pack), bez zmiany całego siedziska tak jak to było w przypadku pierwszej wersji. Co więcej, mamy cztery kolory ram do wyboru. Nowość, czyli rama w kolorze Rosegold najbardziej przypadła mi do gustu. Ostatnią zmianą, którą dostrzegłam to zmiana w pasach bezpieczeństwa, gdzie została zmieniona klamra. Myślę, że całość prezentuje się zniewalająco.

Priam 2.0 Spring Blossom

Rozkładana budka XXL z wbudowanym filtrem przeciwsłonecznym UPF50+.

Rozkładana budka poza walorami estetycznymi dobrze sprawdza się w roli ochrony dla naszego dziecka. Chroni przed niebezpiecznymi promieniami słonecznymi, silnym wiatrem i nie tylko. Budka jest przewiewna i bardzo dobrze sprawdzi się podczas przechadzek w upalne dni. Istnieje możliwość czterech stopni regulacji a dzięki zamkowi, który się tam znajduje, możemy powiększyć budkę aż do rozmiaru XXL. W budce znajduje się okienko wentylacyjne, które zapewnia idealną cyrkulację powietrza.

Priam 2.0 Spring Blossom

Regulacje budki pokazane na filmiku:

Cybex Priam 2.0 – cztery amortyzowane koła.

Wózek Cybex Priam 2.0 Spring Blossom posiada amortyzacje na wszystkie cztery koła. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się spokojną jazdą i pełnym komfortem. Bezdętkowe koła zostały wypełnione specyficznym gumowym wkładem w celu zabezpieczenia kół przed niechcianym przebiciem. Pewną ciekawostką jest to, że ten model nie oferuje nam możliwości wymiany kół, tak jak było to w przypadku pierwszej wersji Priama. Koła to tylko i wyłącznie all terrain, które ułatwiają nam prowadzenie wózka po różnych nawet tych najbardziej wyboistych powierzchniach. Przednie koła można wymienić na narty i umilić sobie zimowy wyjazd poza miasto. Niestety narty nie są dołączone do wózka, możemy je kupić wyłącznie oddzielnie.

Priam 2.0 Spring Blossom

Tryb dwukołowy w Cybex Priam 2.0 na trudne tereny.

Kiedy na naszej drodze robi się niebezpiecznie i niezbyt komfortowo, wózek możemy w szybkim tempie zmienić i dostosować do dwukołowego trybu. Ułatwia on nam pokonywać napotkane przeszkody takie jak wysokie krawężniki, schody, piasek na plaży i wiele innych. Przy składaniu wózka w ten tryb, nie ma konieczności ściągania siedziska. Wszystko dzieje się w ekspresowym tempie.

Cybex Priam 2.0 – regulowane siedzisko tyłem bądź przodem do rodzica.

Siedzisko w wózku Cybex Priam 2.0 z łatwością możemy dopasować względem kierunku jazdy (przodem bądź tyłem). To nie tylko ułatwienie dla nas, ale też dla dziecka, które może lepiej obserwować otaczający je świat. Spacerować można z małym, jak i z większym dzieckiem. Dostępna jest czterostopniowa regulacja siedziska i trzystopniowa regulacja podnóżka. Siedzisko ma możliwość rozłożenia na płasko – do spania. Podnóżek dostosowujemy do naszych potrzeb i tak, aby dopasować go do siedziska. Przykładowo, kiedy nasze dziecko leży unosimy podnóżek i tym samym uzyskujemy wygodną płaską pozycję.

Cybex Priam 2.0 – siedzisko na wysokości stołu.

Siedzisko zostało tak skonstruowane, aby pasowało do standardowej wysokości stolika (80 cm). Jest to bardzo wygodne, dzięki takiemu zastosowaniu wózek może robić za krzesełko do karmienia dziecka w kawiarniach, jak i w restauracjach. Taka opcja na pewno sprawdzi się bardzo dobrze w wypadach rodzinnych, gdyż nie musimy zabierać ze sobą dodatkowego krzesełka.

Stolik

Bezpieczeństwo dziecka w wózku Cybex Priam 2.0.

W siedzisku umieszczone zostały miękkie i komfortowe pasy bezpieczeństwa, które zabezpieczają pociechę przed wypadnięciem z wózka. Pałąk w wersji 2.0 został lekko odświeżony” w kwestii wyglądu, wzbogacony o ładną ekoskórę z przeszyciami. Robi teraz ogromne wrażenie, przynajmniej na mnie :-) W kwestii bezpieczeństwa nic się nie zmieniło dalej pełni funkcję ochronną. Pałąk możemy odpiąć z jednej strony, bądź ściągnąć całkowicie. Wózek posiada również mocny hamulec, który nie pozwoli na samoistne przemieszczenie się bez naszej wiedzy.

Bezpieczeństwo

Cybex Priam 2.0 Spring Blossom i jego pojemy kosz.

Ten ogromny kosz znajdujący się w wózku potrafi naprawdę wiele pomieścić. Poza wrzuceniem do niego najpotrzebniejszych rzeczy i zabawek naszej pociechy możemy również udać się duże, codzienne zakupy i nie martwić się niepotrzebnie o miejsce dla naszych toreb.

Koszyk na zakupy

Szybkie składanie wózka Cybex Priam 2.0 – maksymalne ułatwienie dla rodziców.

Marka Cybex daje nam możliwość skorzystania z funkcji szybkiego i bezproblemowego składania modelu Priam. Siedzisko wózka składa się wraz z ramą do pozycji płaskiej i do naprawdę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu wolnostojący wózek możemy przechowywać w naszym aucie, domu gdziekolwiek tylko chcemy. Co do wagi wózka po złożeniu oceniłabym go jako niezbyt ciężki.

Nasza recenzja wózka Cybex Priam 2.0 Spring Blossom na YouTube.

Tekstowa recenzja to dla ciebie za mało? Nasze opisy i zdjęcia nie rozwiewają wszelkich twoich wątpliwości? Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorecenzji na Youtubie. W poniższym filmie znajdziesz między innymi: ogólną prezentację wyglądu wózka, prezentację 360 stopni, która pozwoli Ci na dostrzeżenie każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Oprócz tego zobaczysz tam wszelkie możliwe regulacje w wózku Cybex Priam 2.0 oraz jego składanie. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Zobacz najlepszą ofertę na Ceneo.

Zobacz również recenzję Cybex Priam Rebellious.

Moja ocena tego produktu to:

Podsumowanie
Data oceny
Nazwa produktu
Cybex Priam 2.0 Spring Blossom
Ocena
51star1star1star1star1star